• تاریخ : ۲۵ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزش

مربی تیم ملی والیبال جپارکور ورزشین ایران گفت: والیبال ما به جایی رسیده هست که کشورهای زیادی برای برگزاری گیم دوستانه از جپارکور ورزشین دعوت می کنند.

به نقل پارکور ورزشینیوز،  علیرضا طلوع کیان درخصوص شرایط تیم ملی والیبال جپارکور ورزشین در آستانه رقابت های جهانی اظهار داشت: برای نخستین بار هست که ۲۰ روز قبل از مسابقات جهانی رقابت ها قرعه کشی می شود؛ این موضوع پلن ریزی های ما را بهم زد. قرار بود به دعوت ایتالیا در تورنمنتی در این کشور حاضر شویم، اما این اتفاق رخ نداد. با توجه به اینکه تورنمنت ایتالیا قرار بود با حضور تیم های ایتالیا، آرژانتین و چین برگزار شود ما هم تشخیص دادیم که به این تورنمنت نرویم، دلیلکه دو تیم از آنها همگروه های ما در مسابقات اصلی هستند.

وی ادامه داد: پلن بعدی ما این بود که با سایر تیم های قدرتمند که در گروه های دیگر حضور دارند روبرو شویم؛ حتی برزیل هم در پلن ما بود، اما به دلیل بعد مسافت و شرایط جوی که آنجا زمستان و پاییز هست تصمیم گرفتیم به برزیل هم نرویم. روسیه هم در پلن ما بود، اما به دلیل مشکلاتی که در صدور ویزا وجود داشت نتوانستیم به آن کشور برویم. در نهایت همه چیز دست به دست هم داد تا دعوت ترکیه را قبول کنیم.

مربی تیم ملی والیبال جپارکور ورزشین ایران خاطرنشان کـــرد: ترکیه تیم نیکوی بود و تعداد گیمکن مطرح داشت و ما نیاز داشتیم که با چنین تیمی روبرو شویم. تعداد گیمکن ما سابقه گیم بین المللی نداشتند و باید شرایط آنها در کشور دیگری را بررسی می کـــردیم. گیمکنی که در رده نوجپارکور ورزشین در هیچ تورنمنتی حضور نداشته هست برای انتخابش ریسک کـــردیم. بنابراین باید آنها را محک می زدیم تا نقاط ضعف مان پیدا شود و بتوانیم برطرف کنیم.

طلوع کیان با اشاره به مسابقات جهانی گفت: قرعه دشواری در مسابقات جهانی داریم. در نوجپارکور ورزشین جهان در حالی ایتالیا را شکست دادیم که ۲ بر صفر از آنها عقب بودیم. اوکراین هم نایب قهرمان اروپا هست و آرژانتین هم نایب قهرمان نوجپارکور ورزشین جهان هست. قرعه ای به ما خورد که دشوار ترین قرعه در تاریخ والیبال ایران در رده جپارکور ورزشین بوده هست. گیم نخست ما در تورنمنت جهانی زیاد حیاتی هست؛ ما در هر رسه رده در گیم نخست با ایتالیا گیم داریم که به صورت حتم تیم بزرگسالان برابر ایتالیا شکست خورد و از نظر روانی روی گیمکنان ما تاثیر منفی دارد. امیدوارم این طلسم را بشکنیم تا کار حداقل برای نوجپارکور ورزشین آسوده تر شود.

وی درمورد اینکه می گویند گیمکنان مغرور انجام گرفته اند، خاطرنشان کـــرد: من از نوجپارکور ورزشین با این تیم بوده ام؛ ما در نوجپارکور ورزشین جهان تنها دو گیم به لهستان باختیم و در جپارکور ورزشین آسیا هم تنها به چین باختیم. این تیم شاکله اش پیروزی هست و خیلی از تیم ها را شکست داده هست. خیلی برای ما حیاتی هست که تایمی تیم می بازد بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

مربی تیم ملی والیبال ایران عنوان کـــرد: از فدراسیون والیبال تشکر می کنم که پلن ها را به نیکوی اجرا می کند. از فدراسیون ترکیه هم تشکر می کنم که با دعوتش از ما در واقع به والیبال ما هم کمک می کند. به هر حال سطح والیبال ما آنقدر پیشرفت کـــرده هست که سایر تیم ها از ما دعوت می کنند. روسیه، تونس و ایتالیا و… از ما دعوت کـــرد و پایان هزینه ما را هم می داد، اما شرایط برای ما فراهم نانجام گرفت. همه بدانند که شرایط والیبال ایران در حال حاضر به این جایگاه رسیده هست.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جپارکور ورزشین زیر ۲۱ سال جهان با حضور ۱۶ تیم برتر از دوم تا یازدهم تیرماه به میزبانی جمهوری چک و در منطقههای «چسکه بوجویتسه» و «برنو» برگزار می شود.

تیم ملی والیبال جپارکور ورزشین ایران در دور مقدماتی این رقابت ها در گروه سوم با تیم های ایتالیا، آرژانتین و اوکراین همگروه هست.

انتهای پیام/ک

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما