• تاریخ : ۱۰ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : ورزش

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار با کره‌جنوبی در مقدماتی جام‌جهانی به تساوی بدون گل دست یافت تا همچنان به روند شکست‌ناپذیری خود در آُسیا ادامه دهد.ساعت ۱۹:۳۲ پنج شنبه ۹ شهریور

 #


به گزارش رادنیوز، هفته نهم رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه برگزار شد و تیم‌ملی کره‌جنوبی در خانه برابر ایران با تساوی بدون گل متوقف شد.

ایران که پیش از این بلیط سفر به روسیه را برای خود رزرو کرده بود، برای ادامه روند شکست‌ناپذیری و همچنین بسته نگه داشتن دروازه‌اش پای به این مسابقه گذاشت. البته کل‌کل‌های چشم‌بادامی‌ها نیز باعث شد این دیدار برای یوزپلنگ‌ها حیثیتی شود.

در آن سو، کره‌جنوبی نیاز مبرم به پیروزی در این مسابقه داشت تا در یک هفته مانده به پایان انتخابی جام‌جهانی، شرایطش در رقابت با ازبکستان و البته سوریه دچار اما و اگر نشود.

دو تیم بازی خود را با سوت داور استرالیایی آغاز کردند و قابل پیش‌بینی بود که کره‌جنوبی بخاطر میزبانی و احتیاج به سه امتیاز بازی، فشار زیادی روی دروازه ایران بیاورد. کره‌ای تلاش زیادی کردند تا به دروازه ایران نزدیک شوند ولی در نیمه اول به جز یک موقعیت خطرناک که با ضربه سر بازیکن‌شان به بیرون رفت، نتوانستند دروازه علیرضا بیرانوند را تهدید کنند.

نیمه دوم هم به همان شکل نیمه نخست آغاز شد تا اینکه در دقیقه ۵۳ سعید عزت‌اللهی در برخورد با بازیکن کره‌جنوبی و بخاطر لگد کردن سر او، از بازی اخراج شد تا کره‌ای‌ها امیدوارتر و ایرانی‌ها همدل‌تر به ادامه مسابقه بپردازند.

توپ و میدان بیش از پیش در اختیار کره‌جنوبی قرار گرفت و همه‌چیز از قبیل میزبانی و ۱۰ نفره شده ایران، مهیا بود تا بالاخره چشم‌بادامی‌ها بتوانند تیم‌ملی کشورمان را شکست دهند.

اما آنالیز خوب کارلوس کی‌روش اجازه خودنمایی به کره‌ای‌ها نداد و علی رغم فشار زیاد تیم میزبان، یوزپلنگ‌های ۱۰ نفره ایران کم نیاورند و رکورد شکست‌ناپذیری و گل نخوردن خود را حفظ کردند.

به نظر می‌رسد کی‌روش باوجود آنالیز خوب تیم کره‌جنوبی اما در انتخاب ترکیب اصلی ایران تصمیم درستی نگرفت و این موضوع با نمایش اشکان دژاگه و سعید عزت‌اللهی که بدون بازی باشگاهی به تیم‌ملی دعوت شده بودند، به وضوح به چشم می‌خورد.

آخرین دیدار ایران در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه سه‌شنبه ۱۴ شهریور ماه در ورزشگاه آزادی برابر سوریه، که امروز با شکست قطر امیدهای خود را برای سفر به روسیه زنده نگه داشت، برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما