• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

1307922 287 نتانیاهو: تصمیم «یونسکو» مزخرف اســت

خبرگزاری فارس: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به مصوبه یونسکو درباره شهر «الخلیل» حمله کرد و تصمیم این نهاد سازمان ملل را «مزخرف» خواند.

وی در پیامی ویدئویی در صفحه فیسبوک خود گفت: «این یکی دیگر از تصمیمات مزخرف اســت که به تصویب سازمان ملل رسید.

یونسکو جمعه شهر «الخلیل» و مسجد ابراهیمی در کرانه باختری را در فهرست میراث جهانی قرار داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، «رولا معایعه» وزیر گردشگری و آثار باســتانی تشکیلات خودگردان اعلام کرد دولت فلسطین موفق شد الخلیل و حرم ابراهیمی را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کند.

معایعه در ادامه گفت این یک اتفاق تاریخی برای مردم فلسطین اســت و بر هویت فلسطینی الخلیل و مسجد ابراهیمی تاکید می‌کند؛ هم‌چنین بر ادعاهای کذب اسرائیل که به صراحت خواســتار انضمام مسجد ابراهیمی به میراث یهودی اســت، خط بطلان می‌کشد.

رژیم صهیونیستی این اقدام یونسکو را محکوم  و آن را ناشایست توصیف کرد.

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم در واکنش به این اقدام مدعی شد یونسکو دارای مواضع جانبدارانه سیاسی و مخالف با یهودیت اســت.

لیبرمن در ادامه گفت: تصمیم یونسکو ثابت می‌کند: رویکرد تشکیلات خودگردان به سمت صلح نیست بلکه دنبال تخریب چهره اسرائیل و تحریک علیه ماســت.

الخلیل  بزرگترین شهر در کرانه باختری رود اردن و در ۳۰ کیلومتری جنوب قدس قرار گرفـــــته‌ و توسط دولت خودگردان فلسطین اداره می‌شود؛ این شهر حدود ۶ هزار ســال قدمت دارد.

فهرست میراث جهانی یونسکو،  فهرستی از آثار طبیعی یا فرهنگی اســت که بر پایه کنوانسیون میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند؛ این فهرست بر اساس قاره و کشور و حروف الفبا مرتب شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته نتانیاهو: تصمیم «یونسکو» مزخرف اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما