• تاریخ : ۲۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

 در آینده نزدیک، اتوبوس‌ خودران به کمک سیستم حمل و نقل سنتی شهرهای فنلاند می‌آید.

پس از انجام یک آزمایش موفقیت‌آمیز، شهر هلسینکی از یک برنامه منظم و زمان‌بندی‌ شده برای اســتفاده از اتوبوس‌ خودران در حمل و نقل عمومی رونمایی کرده اســت. فعالیت این سرویس پاییز امســال آغاز می‌شود.

مسئولان شهری می‌گویند این اقدام پلی اســت بین فاز آزمایشی انجام‌شده و ورود این اتوبوس‌ها به خط اصلی. جزئیات این حرکت مشخص نیست؛ ولی مسیر و زمان‌بندی آن اواخر امســال اعلام می‌شود.

87e85481 f6e2 442f bba8 a7e88c0a8ef0 شهر هلسینکی فنلاند به‌زودی از اتوبوس خودران اســتفاده می‌کند

این اقدام در پی انجام یک دوره آزمایشی انجام می‌گیرد که در آن دو مینی‌بوس خودران EasyMile EZ10، طی مسیر یک‌چهارم مایلی برای انتقال مسافران در اسکله هنساری شهر هلسینکی، مورد اســتفاده قرار گرفـــــتند. در هنگام این آزمایش، مینی‌بوس‌ها با سرعت ۱۱ کیلومتر بر ساعت حرکت کردند و یک اپراتور هم برای شرایط اضطراری مدیریت آن را بر عهده داشت. این رانندگی آزمایشی به شهرهای اسپو و تامپرهم کشیده اســت ولی به‌زودی به شهر اصلی یعنی هلسینکی برده می‌شود؛ جایی که اتوبوس‌ها برای انتقال مسافران از باغ وحش هلسینکی به جزیره موستیکاما اســتفاده می‌شوند. جالب اســت که هلسینکی از این فناوری به‌عنوان جایگزین شیوه سنتی حمل و نقل شهری اســتفاده نخواهد کرد؛ بلکه مسئولان معتقدند این برنامه در یک مایل آخر مسیر پیاده می‌شود؛ جایی که مسافران تصمیم دارند از ایستگاه‌ها تا منزل خود بروند. با این طریقه ترافیک درون‌شهری خودروهای معمولی کاهش خواهد یافت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته شهر هلسینکی فنلاند به‌زودی از اتوبوس خودران اســتفاده می‌کند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما